Buradasınız: Ana sayfa - Kangal - Kangal resimleri

Kangal resimleri

Kangal köpeği son derece sakin, akıllı bir yapıdadır ancak genetiksel olarak genellikle koruyan bir köpek tarzı vardır.Sorumluluk alanı içerisine giren insan veya herhangi bir cisme karşı oldukça agresif olabilen kangal köpekleri bu tarz özellikleri nedeniyle Anadolu da asırlarca bekçilik görevleri yapmışlardır. Yaşam alanları dışında herhangi bir saldırganlık örnekleri göstermezler. İnsanlarla olan iletişimi diğer köpek ırklarına oranla daha iyidir. Diğer köpekleri gibi genetiksel olarak bir bozuklukları olmadığından kangal köpeklerin eğitimi diğer ırklara göre daha zordur. Kangal köpeği üç aylıktan itibaren ciddi bir eğitim ile verilmelidir. Kangal köpekleri insanları yaşadığı bölgeyi sahibini koruma misyonu edindiği için koruma içgüdüsüne sahip bir köpektir.Kangal köpekleri ile sahipleri arasında çok güçlü bir bağ vardır.Sahibinin ne demek istediğini, kızıp kızmadığını veya saldır komutu vereceğini bile sezer ve çoğunda da doğru bir tepki verir.

 Kangal resimleri

Kangal köpekleri genel olarak kaslı bir yapıya sahiptir. Ağırlıklarının 2-3 katını ağızları ile taşıyabilmektedir.Bu bedensel yapıları  ve kalıtsal çoban köpeği özelliğinden dolayı kapalı bölgelerde yaşaması çok uygun değildir. Çocuklu aileler içim son derece ideal bir köpek cinsi olan aileleri sahiplenerek geniş bir yaşam alanında bahçeli evlerde çok rahatlıkla yaşayabilmektedir.

Kangal türleri çok yoğun tüylü bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kangal sahiplerinin haftada bir sert kıllı fırça ile köpeklerini taraması kürklerinin çok daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlayacaktır. Genel olarak bakımı çok kolay olan kangal köpeği çok hareket edebilmeli ve özgür olmalıdır.

Etiketler:, ,


Yorum yapın


Kangal resimleri için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. 1 İsim  yorumladı. 10:58 - 27 / 11 / 2013:

    bence resimler harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  2. 2 İsim  yorumladı. 16:31 - 06 / 12 / 2013:

    hayran kaldım resimlere