Buradasınız: Ana sayfa - Pitbull köpekleri - Pitbull Özellikleri

Pitbull Özellikleri

Pitbull köpeklerini diğer köpeklerden ayıran en temel özelliklerden biri bir çok köpekte olmayan kararlılık duygusunun olması.Bu köpekler eğer karşısında ki köpeğe saldıracaksa artık geri dönüşü olmaz.Bir çok köpek fiziksel olarak pitbulldan çok daha güçlü olmasına ragmen pitbull kadar etkili değildir.Sebebi ise kararlılığı ve inatçılığıdır.Pitbull köpekleri hi bir hayvandan korkmadan olağanüstü bir cesaret göstererek sahibini ve kendisini korur ölümü pahasına bile olsa.Zeki, güçlü olması,çevik olması,acıya karşı dayanıklı olması pitbull köpeklerinin en öne çıkan özellikleridir.

Pitbull köpekleri bir çok köpekten fiziksel olarakta güçlüdür.Ama asıl pitbull u pitbul yapan ise onun cesareti ve korkusuzluğudur.Doğada bir çok hayvanda kendisinden güçlü olanı gördüğünde belli bir noktadan sonra tabiki kaçma veya karşısındakinin gücünü kabul etme vardır.Ancak pitbullarda böyle bir durum yoktur.

Pitbull köpekleri sadakat noktasında da bir çok köpek türünden yinede öndedir ancak yanlış eğitimler sonucu istenmeyen durumlar açığa çıkabilmektedir.

Pitbulllar erkek olanları 50-65 cm civarında dişileri ise genllikler 40-50 cm civarındadır. Ağırlıkları ise 15-30 kg arasında değişir.Pitbullar güçlü, çevik ve çene yapıları çok kuvvetli hayvanlardır.Çeneleri ile yüksek basınç uygulayabilmektedir.Ağırlık olarak ise çenesi ile 900-1000 kg kuvvet uygulayabilmektedir.Tüy olarak kısadır.Kuyurkları da diğer köpek türlerine göre kısadır.Atletik bir vucudu vardır.

Anavatanı; 1800 lü yıllarda İngilterenin StaffordShire bölgesinden gelmiş aslen buldog ve terrier cinsi köpeklerin çiftleşmtirilmesi ile elde edilmiştir.

Pitbull ların kullanım amacına göre değişmekle birlikte koruma ve bekçilik görevlerini en iyi yapabildiği tespit edilmiştir.

Türkiyede çok sayıda olmasına rağmen kötü ellerde ve yanlış eğitim sonucu istenmeyen bir çok olay gerçekleşmiştir.Özelllikle 2000 li yılların başında bu köpekler insanlar tarafından aşırı korkulan ve besleyenlerede katil gözüyle bakıldığı bir ortama gelinmiştir.Hergün tv kanallarında ve gazetelerde pitbull tarafından yaralanan insanlar haber yapılmıştı.Bunun üzerine Türkiye de 2004 yılında bu köpeklerin üretimi, ülkeye yabancı ülkelerden sokulması veya her türlü yayın yapılması dahi yasaklandı.

bembeyaz pitbull Pitbull Özellikleri beyaz pitbull Pitbull Özellikleri güzel pit Pitbull Özellikleri imparator Pitbull Özellikleri pitbul Pitbull Özellikleri pitbul çifti Pitbull Özellikleri pitbul kpke Pitbull Özellikleri pitbul resim Pitbull Özellikleri pitbullar Pitbull Özellikleri yavru pitbull Pitbull Özellikleri

Etiketler:, , ,


Yorum yapın